3 zile, 2 antrenamente si un salariu FABULOS! Un patron din Liga I a platit cel mai SCUMP antrenor din istoria Romaniei!

SPORT.RO
Data publicarii: Joi 11 Aprilie 2013, 11:25
Data actualizarii: Joi 11 Aprilie 2013, 11:23

Un patron din Romania a platit cel mai mare salariu din Liga I unui antrenor care a stat doar trei zile si a condus doua antrenamente.

Giuseppe Materazzi este cel mai bine platit antrenor din istoria Romaniei. A castigat 50.000 de euro pentru doar doua antrenamente. Acum 3 ani, cand a venit la Brasov, italianul nu a reusit sa ajunga la un acord cu patronul Ioan Neculaie. A plecat dupa doar 3 zile, insa era decis sa isi faca dreptate.

Monitorulexpre.ro anunta ca Materazzi a castigat procesul la TAS, iar Brasov a trebuit sa ii plateasca cei 50.000 de euro, transformandu-l in cel mai bine platit antrenor din Romania.

„Am incheiat colaborarea cu antrenorul Giuseppe Materazzi. Au fost ceva neintelegeri si am convenit ca este mai bine sa ne despartim“, spunea Ioan Neculaie, la 3 zile dupa ce l-a adus pe italian la echipa.

„Cu Neculaie ne-am vazut la conferinta de presa, apoi a venit o data la teren si atit. Apoi nu ne-am mai intilnit. Ar fi trebuit sa aiba boase si sa ma anunte el, sa imi explice. Dar vad ca nu are“, a replicat italianul.

Piturca - 30.000 pe luna
Paulo Sergio - 25.000 pe luna
Reghecampf - 10.000 pe luna

Brasov are de platit inca 400.000 de euro la cativa fosti jucatori si antrenori. Exista datorii si restante si la jucatorii din lotul actual.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!