Steaua e LIDER in Liga I: Steaua 3-0 Ceahlaul! Adi Popa a debutat in echipa lui Reghe, Rusescu a reusit DUBLA!

Steaua Ceahlaul Superliga
Data publicarii: Duminica 19 August 2012, 21:24
Data actualizarii: Luni 20 August 2012, 00:01

Steaua s-a distrat cu Ceahlaul in Ghencea si a urcat pe primul loc in clasamentul Ligii I. Cel putin pana la meciul de luni dintre Pandurii si Otelul.

STEAUA: Stanca - Dumitras, Martinovici, Chiriches, Parvulescu- Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Tanase - Rocha
Rezerve: Tatarusanu, Gardos, Filip, M. Costea, Latovlevici, Ad. Popa, Nikolici

CEAHLAUL: Jovici - Marc, Cazan, Ichim, Tepes - Constantinescu, Monroy, Onciu, Stana - Golubovici, Lukanovici
Rezerve: Miron, Druga, Tolimir, Achim, Badescu, Margina, Velici

FAZELE MECIULUI:

FINAL

'88: Rocha rateaza inca o ocazie uriasa. Brazilianul reia peste poarta din 6 metri centrarea lui Adi Popa.

'87: «» Iese Golubovici, intra Velici

'77: Spatii foarte mari in defensiva Ceahlaului; Tanase suteaza din afara careului, Jovici respinge cu greu.

'74: Tanase cere penalty la un duel in careu cu Marc

'63: «» Mihai Costea intra in locul lui Raul Rusescu

'61: «» Iese Chipciu, intra Filip

Rusescu se tine bine dupa Messi :) Ambii au reusit dubla in aceasta seara, primul gol fiind inscris in minutul 11.

'59 Goool Steaua, 3-0! Chipciu a primit mingea in careu, la 10 metri de poarta, a ratat (cum altfel? :) ), balonul a revenit la Rusescu in careul mic, care a reusit sa inscrie pentru 3-0 si sa realizeze dubla in acest meci.

'56: Adi Popa este foarte activ in ofensiva Stelei. Jucatorul venit de la Chiajna suteaza din marginea careului, peste poarta.

'54: Faza frumoasa a Stelei pornita de la o pasa cu calcaiul a lui Adi Popa, Chipciu centreaza in fata portii, insa Rocha aluneca in momentul executiei.

'46: «» Intra Badescu, iese Lukanovici

'46: «» Adi Popa l-a inlocuit pe Pintilii

'39: Rocha este agatat de Ichim la marginea careului. Lovitura libera de la 17 metri.

'33: GOOOOL Steaua! Tanase incearca sa reia din foarfeca, dar rateaza executia, mingea ajunge la Adi Rocha, care inscrie din 5 metri.

'27: Ceahlaul nu reuseste sa iasa din propria jumatate. Pavulescu centreaza de pe stanga, mingea este respinsa de Stana.

'23: Tanase suteaza... pe langa poarta

'22: ... Onciu vede galbenul pentru un fault la Rocha. Lovitura libera pentru Steaua de la 30 de metri.

'15: Bourceanu centreaza din lovitura libera, mingea este respinsa de fundasul cazan.

'11: GOOOOOL Steaua! Raul Rusescu inscrie ca Messi - adica in minutul 11 :) Atacantul Stelei isi trece in cont al 5-lea gol din acest sezon.

'10: Presiunea Stelei la poarta lui Jovici creste. Stelistii beneficiaza de doua lovituri de colt in doua minute.

'7: Rusescu suteaza din afara careului, mingea trece pe langa poarta lui Jovici

'4: Parvulescu combina frumos cu Tanase in stanga, insa este blocat de Constantinescu in momentul centrarii.

h: parerea mea este ca acum trebuia bagat Tatarusanu, intr-un meci in care Steaua e favorita, sa mai prinda incredere.

Laurentiu Reghecampf a inceput cu echipa anuntata de Gigi Becali cu cateva ore inainte de meci.

"Chiriches cu Martinovici vor forma cuplul de fundasi centrali cu Ceahlaul. Dumitras va fi fundas dreapta. Mai rotim jucatorii pentru ca avem lot puternic. Vreau sa dam cel putin 3 goluri cu Ceahlaul. Adi Popa va intra in repriza a doua." - Gigi Becali.