"Dayro merita sa fie exclus. Lacatus l-a iertat de multe ori"

SPORT.RO
Data publicarii: Duminica 14 Iunie 2009, 11:55
Data actualizarii: Duminica 14 Iunie 2009, 15:01

Pedrazzini si-a luat adio de la Romania. Impreuna cu sotia, italianul s-a urcat in avion, cu destinatia Palermo. Acolo il va ajuta pe Zenga sa contruiasca o echipa cu care sa atace Europa din sezonul viitor.

Becali: "Nu imi pare rau ca pleaca! Se duce la mai bine!"
Zenga: "Eu si Massimo am inceput impreuna fara frica la FC National"

STELIST 200%

"Nu o sa fie o despartire pentru ca sotia mea e romanca,fiul meu la fel. Nu a fost o decizie usoara, am vorbit cu patronul ii multumesc pentru intelegere si pentru ca mi-a dat drumul chiar daca mai aveam contract. Am vorbit si despre Steaua.

Eu am luat aceasta decizie pentru ca din punct de vedere profesional eu aici am incercat tot ce a trebuit sa fac.

Mi s-a parut normala excluderea lui Dayro Moreno. Am avut un motiv serios. Nu si-a respectat colegii si indicatiile antrenorilor. Lacatus l-a iertat de mai multe ori, insa eu nu am suportat.

Va fi grea intalnirea cu Mutu si Chivu, in Serie A. Inter si Fiorentina merg in Champions League. Pentru Steaua a fost un sezon mai slab. Nu s-a putut face mai mult anul acesta. Imi pare rau pentru ca strainii nu sunt bine primiti aici. Ma refer la Napoli, Trombetta si Bergodi", a spus Pedrazzini la plecarea din tara.

Fostul antrenor secund din Ghencea le doreste stelistilor sa castige titlul in sezonul viitor: "In ceea ce ii priveste pe fani, le multumesc pentru tot si pot spune ca sunt cei mai adevarati sustinatori ai unei echipe de fotbal. Steaua este familia mea si imi va ramane intotdeauna in suflet, oriunde as merge. Va multumesc tuturor si sper ca anul viitor sa vad un nou titlu de campioana a Romaniei in Ghencea".

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a declarat, vineri, ca Massimo Pedrazzini va pleca de la echipa din Ghencea la formatia italiana Palermo, acolo unde va fi colaboratorul lui Walter Zenga.

DE TREI ORI "PRINCIPAL", CAMPION CA "SECUND" CU STEAUA!

Massimo Pedrazzini a venit pentru prima data in Romania in sezonul 2004-2005, cand a fost antrenorul secund al lui Walter Zenga la Steaua. Dupa plecarea antrenorului principal, Pedrazzini a mers alaturi de Zenga la formatiile Steaua Rosie Belgrad, Gaziantepspor si Al Ain, dar in cele din urma, in anul 2007, italianul a revenit la Steaua. El a fost secundul antrenorilor Gheorghe Hagi, Marius Lacatus si Dorinel Munteanu, dar a avut si perioade in care a lucrat ca antrenor principal interimar pentru gruparea din Ghencea.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!