Oltenii isi intra in forma: inca o victorie in cantonament. Baluta si Markovic, de doua ori, au inscris

CSU Craiova Gigi Multescu Liga I Superliga
Data publicarii: Miercuri 18 Ianuarie 2017, 19:20
Data actualizarii: Miercuri 18 Ianuarie 2017, 22:13

Craiova 3-1 FC Hibernians.

UPDATE CSU Craiova a castigat amicalul cu FC Hibernians, scor 3-1. Baluta a deschis scorul, iar dubla lui Markovic a dus-o pe Craiova la un confortabil 3-0. Maltezii au inscris golul consolarii pe final.

Echipa folosita de Gigi Multescu

Vlad– Dimitrov, Acka, Kelic, Briceag, Mateiu, Zlatinski, Ivan, Bancu, Baluta, Mazarache. Pe parcursul jocului au intrat Markovic (minutul 25), Popescu si Screciu (minutul 46), Rocha, Madson, Petre, Barzan, Gustavo, Popov, Barthe (minutul 62), Popescu si Manea (minutul 75)

In urmatorul meci amical, programat pe 25 ianuarie, Universitatea Craiova va intalni RZ Pellets WAC.

CSU Craiova a castigat primul amical al iernii, disputat impotriva celor de la St. Gallen, scor 2-1. Alb-albastrii s-au impus prin golurile marcate de Ivan si Mazarache.

Aflati in pregatiri in Malta, oltenii vor juca al doilea amical al iernii impotriva unei formatii locale - FC Hibernians.

Partida va putea fi urmarita AICI, incepand cu ora 20:00.

Live: Universitatea Craiova v Hibernians FC by football-friendlies