Pe urmele Stelei! CFR 3-2 Dinamo Kiev

Data publicarii: Miercuri 02 Iulie 2008, 18:31
Data actualizarii: Miercuri 02 Iulie 2008, 20:57

Campioana CFR Cluj a invins in direct la Sport.ro si pe www.sport.ro vicecampioana Ucrainei Dinamo Kiev.

CFR Cluj a luat-o pe urmele Stelei si promite sa atace puternic in grupele Champions League dupa ce a invins cu 3-2 fosta adversara din Liga a echipei lui Lacatus.

Trupa lui Andone a fost la un pas sa repete perfomanta Stelei 4-1 cu Dinamo Kiev exact la revenirea dupa 10 in Champions League.

Dinamo Kiev a inceput in forta meciul cu oamenii lui Ioan Andone si a inscris inca din minutul 2 prin Aliev. Campioana Romaniei, CFR Cluj si-a revenit dupa numai 4 minute si a scos un penalty pe care l-a transformat Cadu. Dupa pauza, Culio i-a centrat lui Fabbiani si capcaunul a dus scorul la 2-1 pentru clujeni. In minutul 84, arbitrul a mai fluierat un penalty pentru Cluj si Muresan a bagat mingea in poarta. 4 minute mai tarziu ucrainienii de la Dinamo Kiev au marcat golul de 3-2.