Dinamo umilita in primul amical! Dinamo 0-3 Austria Viena! Vezi aici fazele meciului!

Dinamo Austria Viena Superliga
Data publicarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 16:45
Data actualizarii: Miercuri 26 Ianuarie 2011, 17:26

Dinamo a inceput prost seria de meciuri amicale din Antalya! A fost batuta cu 3-0 de Austria Viena, locul 4 din prima liga austriaca.

La acest meci, Torje a fost urmarit de rusii de la Lokomotiv Moscova, care il monitorizeaza atent pe mijlocas de mai multa vreme.

Golurile formatiei austriece au fost inscrise de Barazite (2) si Tadici.

Dinamo a inceput meciul cu urmatoarea formatie: Naumovski - Rubio, Grigore, Moti, Diabate - Torje, Kone, C.Munteanu, Alexe - Danciulescu, Ganea. Au mai jucat Curca, Bordeanu, Margaritescu, Paun, Bekaj, Vergerolle si Craciun.

Mijlocasul Gabriel Torje a fost eliminat in minutul 65, dupa ce a lovit un adversar.

Atacantul finlandez Albinot Bekaj si fundasul francez Jean-Christophe Vergerolle, care au evoluat pentru Dinamo in repriza a doua, sustin probe de joc la formatia pregatita de Ioan Andone.

FAZELE MECIULUI:

Min 1: A inceput meciul cu Dinamo in atac!

Min 13: GOL Austria Viena! Un austriac a patruns in viteza prin apararea lui Dinamo, a driblat trei jucatori si a inscris pe langa Naumovski! Barazide a marcat!

Min 58: GOL Austria Viena! Tadici majoreaza scorul

Min 60: GOL Austria Viena! Defensiva dinamovistilor este din nou depasita; Barazide inscrie

Min 65: Torje este eliminat pentru o intrare dura

Min 90: Final de meci