VIDEO Valentin Mihăilă, assist la unicul gol al Parmei din meciul cu Cosenza! Ce notă a primit și cum a jucat Dennis Man

valentin mihaila Dennis Man Parma parma - cosenza Italia Valentin Mihăilă
Data publicarii: Luni 29 August 2022, 09:04
Data actualizarii: Luni 29 August 2022, 09:07

Parma, echipa lui Dennis Man și a lui Valentin Mihăilă, a obținut prima victorie în acest sezon de Serie B, scor 1-0 contra celor de la Cosenza.

Vali Mihăilă a bifat un assist la unica reușită a Parmei, în minutul 29. Românul a executat perfect un corner către Roberto Iglesias, care a împins mingea în poartă și l-a lăsat fără replică pe portarul advers.

Chiar și așa, presa din Italia l-a notat cu 5,5 pe Mihăilă pentru prestația din meciul cu Cosenza, în timp ce Dennis Man a primit nota 6 din partea publicației Tuttomercatoweb. Fostul jucător de la FCSB s-a făcut remarcat de mai multe ori pe plan ofensiv și a avut chiar și două șanse de a înscrie.

Ce scrie presa din Italia despre Dennis Man și Valentin Mihăilă

"Man - A făcut multe alegeri greșite în prima repriză. A jucat mai bine în repriza a doua, când a fost aproape de a marca de câteva ori, înainte de a fi schimbat.

Mihăilă – A fost confuz în banda stângă, în prima repriză a intrat în puține combinații. A fost decisiv la un corner", scrie sursa citată.

Parma are cinci puncte după primele trei etape din Serie B și este pe locul șapte. În următoarea etapă, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă se va deplasa pe terenul celor de la Genoa, unde evoluează Radu Drăgușin și George Pușcaș.