Mutu inscrie un super-gol in meciul contra Cataniei lui Dica si Zenga!

Data publicarii: Duminica 14 Decembrie 2008, 17:45
Data actualizarii: Duminica 14 Decembrie 2008, 18:32
Mutu revine din nou in jocul Fiorentinei si deschide scorul in victoria cu 2-0, contra Cataniei lui Dica.

Mutu nu a mai reusit un sezon la fel de bun precum cel de anul trecut, insa golurile din acest sezon au contat mult pentru Fiorentina. Cel mai important dintre ele a fost cel cu Bayern, cand italienii au terminat la egalitate si si-au asigurat pentru doua saptamani locul trei in Grupa F din Liga Campionilor. Dupa returul cu Steaua, echipa lui Cesare Prandelli s-a calificat in Cupa UEFA.

Duminica, Mutu a lovit din nou si a deschis scorul in minutul 55, in meciul de pe teren propriu cu Catania, castigat de Fiorentina cu 2-0. Golul doi a fost inscris de Gilardino in minutul 79. Dica a intrat si el in teren in echipa Cataniei, pe final de meci, insa nu a reusit sa schimbe cu nimic situatia de pe tabela.