Mourinho a ignorat toți jurnaliștii la conferința de presă: "D-asta noi facem mai mulți bani decât voi!"

Jose Mourinho Italia
Data publicarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 09:05
Data actualizarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 09:08

AS Roma a suferit un eșec clar contra lui Inter, scor 0-3, în runda a 16-a din Serie A.

Campioana Italiei a rezolvat meciul încă din prima repriză, iar la pauză scorul era deja 3-0 pentru Inter, după golurile lui Calhanoglu, Dzeko și Dumfries. Roma a ajuns la trei înfrângeri în ultimele cinci meciuri de Serie A, dar rămâne, pentru moment, pe loc de Europa League.

Mourinho a ignorat toți jurnaliștii la conferința de presă

Vizibil iritat de eșecul clar contra fostei sale echipe, Jose Mourinho, antrenorul Romei, a refuzat să răspundă la o întrebare a unui jurnalist, replicându-i în stilul caracteristic: "Meseria voastră este mult mai ușoară decât a noastră, de asta noi facem mai mulți bani".

Ulterior, Mourinho nu a dorit să mai răspundă jurnaliștilor, presa rămânând doar cu o declarație scurtă a portughezului.

"Inter este mai bună decât noi. A fost un meci extrem de greu din cauza absențelor din lot. Ei au terminat cu 29 de puncte peste noi în sezonul trecut. Noi am avut trei ocazii mari, două dintre ele la 0-0", a spus Mourinho

Cu Jose Mourinho la conducere de la începutul sezonului, AS Roma ocupă locul 5 în Serie A, după 16 etape, cu 25 de puncte, la 13 lungimi de liderul AC Milan. Italienii și-au asigurat și calificarea în fazele eliminatorii ale UEFA Conference League.