Lazio castiga in ultimul minut derby-u cu Roma! VEZI REZUMAT

Data publicarii: Joi 20 Martie 2008, 00:28
Data actualizarii: Joi 20 Martie 2008, 00:28
RADU STEFAN A RATAT DERBY-UL ROMEI

CLICK AICI pentru video!

Lazio a castigat dramatic derby-ul capitolin. Desi Roma se bate inca pentru titlu, mai ales dupa semiesecul Interului la Genoa, iar Lazio este abia pe locul noua, biancocelestii au castigat meciul care conteaza. Roma a deschis scorul dupa jumatate de ora de joc, prin Taddei, dar s-a vazut egalata inaintea pauzei prin reusita lui Pandev. In a doua parte, Rocchi a adus gazdele in vantaj printr-un penalty, dar giallorossi au revenit prin Perotta. Lovitura de gratie a venit din partea lui Behrami, cel care a marcat in al doilea minut al prelungirilor.

Lazio 3-2 Roma si Roma ramanane cu 61 de puncet, la sapte pasi in urma liderului. Lazio urca cu 37 de puncte pe pozitia a noua. Radu Stefan nu a fost inclus in lotul lui Rossi.