Italia, la picioarele lui Beckham: vezi primul gol al englezului pentru Milan!

Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 18:36
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 19:00
Milanul a trecut usor la Bologna cu 4-1 intr-un meci in care Kaka si Beckham au tinut capul de afis!

Omul zilei pentru Milan a fost Kaka: dupa o saptamana nebuna, in care a fost la un pas sa ajunga la Manchester City, Kaka a aratat de ce seicii voiau sa dea pe el 150 de milioane de euro: a  marcat o dubla din penalty si a dat pasa la golul egalizator al lui Seedorf.

Bologna a inceput perfect meciul datorita golului reusit de golgheterul Di Vaio in minutul 9, insa olandezul Seedord a egalat cateva minute mai tarziu. Dubla lui Kaka a dat aripi  Milanului care nu a avut mila de Bologna dupa ce la 2-1 a ramas in 10 oameni.

Finalul meciului i-a apartinut transferului de lux, David Beckham, care a  marcat ca in zilele bune si a incheiat in stil mare victoria Milanului.