In minutul 5 era 0-0! A urmat NEBUNIE TOTALA! Ce s-a intamplat pana in minutul 14

Borja Valero Fiorentina Italia
Data publicarii: Luni 02 Decembrie 2013, 20:54
Data actualizarii: Luni 02 Decembrie 2013, 22:01

Fanii care au ales sa mearga la meciul asta n-au niciun motiv sa regrete ca n-au ramas in casa!

Fiorentina si Hellas Verona au facut show total in startul partidei care incheie etapa din Serie A! In minutul 5, s-a declansat nebunia! Borja Valero a inscris pentru 1-0, apoi Romulo (6) si Iturbe (13) au intors scorul in favoarea echipei lui Mandorlini. Tot Valero a marcat un minut mai tarziu si a readus egalitatea pe tabela!

In minutul 43, Vargas a adus-o in avantaj pe Fiorentina, care conducea cu scorul de 3-2. Nebunia a continuat si in a 2-a repriza. Rossi a inscris din penalty in minutul 54, pentru ca Jorginho sa asigure un final nebun cu golul din minutul 72! Pana la urma, Fiorentina s-a impus cu 4-3!

Fiorentina - Verona e derby de Europa in acest sezon. Gazdele erau pe 5 inainte de meci, la 4 puncte de locurile care duc in Champions League, in timp ce Hellas avea doua puncte in spate. In urma acestei victorii, Fiorentina a egalat-o pe Inter insa ramane pe 5, echipa lui Chivu avand un golaveraj mai bun