In minutul 26 era deja 5-0! Scorul zilei in Europa, inregistrat la meciul Lazio - Palermo. Italienii au avut si ieri parte de un meci nebun

Lazio Roma Italia Palermo Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2017, 18:05
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2017, 18:16

Etapa a 33-a din Serie A a adus cateva meciuri cu adevarat nebune. Ieri, Atalanta a invins-o pe Bologna cu 3-2, dupa o desfasurare nebuna a scorului (2-0 > 2-2 > 3-2). De asemenea, Fiorentina a trecut de Inter cu 5-4 (1-0 > 1-2 > 5-2 > 5-4).

Si astazi au avut italienii parte de un meci cu multe goluri. De opt ori s-a marcat in Lazio - Palermo! Formatia din Roma a trecut cu 6-2 de cea din sudul Italiei.

Lazio a marcat de 5 ori pana in minutul 26, autorii golurilor fiind Immobile, de doua ori, si Keita, de trei ori.

Palermo a incercat sa revina in repriza secunda, pe care a inceput-o furibund, cu doua goluri ale lui Rispoli, in minutele 46 si 52.

Sicilienii nu au mai marcat insa pana la final, in timp ce Lazio a inchis tabela prin Crecco, in minutul 90.