Dennis Man a fost titular la Parma! Situație complicată pentru echipa românului în Serie B

Dennis Man ascoli - parma Parma Italia Dennis Man
Data publicarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 17:06
Data actualizarii: Duminica 05 Decembrie 2021, 18:27

Dennis Man a fost titular în partida dintre Ascoli și Parma, încheiată la egalitate, scor 0-0.

Internaționalul român a beneficiat de toată încrederea noului său antrenor, Giuseppe Iachini, care l-a lăsat pe teren pe tot parcursul partidei. Man nu a putut să aducă cele trei puncte pentru echipa sa și s-a evidențiat doar cu un cartonaș galben, încasat în minutul 59 al partidei. În minutul 70, Man a fost înlocuit.

Dennis Man, integralist în Ascoli - Parma

Cei de la Ascoli au terminat meciul în zece oameni, după ce Salvi a văzut al doilea cartonaș galben, în minutul 90+4.

Pentru Parma, echipa lui Man și Mihăilă, situația se complică în Serie B. Este pe locul 15, ultimul loc ce asigură salvarea de la retrogradare, în condițiile în care echipa are ca obiectiv promovarea în Serie A.

Cu 19 puncte, Parma este la 12 puncte distanță de Lecce, ocupanta locului doi, ultimul ce asigură promovarea directă.

În Serie B, sistemul competițional permite echipelor clasate între locurile trei și opt să joace în cadrul unui baraj pentru ultimul loc ce asigură promovarea. Locul opt este la șase puncte distanță de Parma.