Cu Daniel Boloca în teren, s-au înscris șase goluri în thriller-ul Sassuolo - AC Milan

Sassuolo - AC Milan Daniel Boloca Serie A Italia Daniel Boloca, jucător la Sassuolo/sursa foto: Getty
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 18:22
Data actualizarii: Duminica 14 Aprilie 2024, 18:21

Cele două echipe și-au dat întâlnire în etapa cu numărul 32 din primul eșalon al Italiei.

Sassuolo a primit vizita celor de la AC Milan pe stadionul ”Mapei – Città del Tricolore” din Reggio Emilia, iar la capătul celor 90 de minute tabela de marcaj a indicat 3-3.

• Daniel Boloca a fost titular pentru Sassuolo. Antrenorul principal Davide Ballardini l-a scos însă de pe teren în minutul 77 și l-a înlocuit cu Uros Racic

Andrea Pinamonti (Sassuolo) a deschis scorul în minutul patru, iar șase minute mai târziu Armand Lauriente a dus scorul la 2-0. AC Milan a avut un gol anulat în minutul 18 (Samuel Chukwueze), dar a redus în cele din urmă diferența în minutul 20, grație reușitei lui Rafa Leao.

În partea secundă, Armand Lauriente a realizat ”dubla” în minutul 53, iar AC Milan a pornit motoarele. Luka Jokic a înscris în minutul 59, Samuel Chukwueze a avut din nou un gol anulat, în minutul 63, dar chiar și așa ”rossonerii” au smuls punctul în minutul 84, prin reușita lui Noah Okafor.

Cum arată clasamentul din Serie A

AC Milan ocupă locul doi în clasament cu 69 de puncte. 21 de victorii, șase rezultate de egalitate și cinci înfrângeri a înregistrat formația dirijată de Stefano Pioli până acum.

De cealaltă parte, Sassuolo se situează pe loc retrogradabil, 19, cu 26 de puncte. Șase câștiguri, opt remize și 18 eșecuri a obținut trupa la care evoluează și Daniel Boloca.