Tadici, injurat de suporteri la Cluj!

Gheorghe Tadici Handbal
Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 15:33
Data actualizarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 15:34
Antrenorul Gheorghe Tadici a fost huiduit la Cluj, unde echipa sa HC Zalau a pierdut, cu scorul de 23-30 (10-14), meciul cu U Jolidon, contand pentru etapa a III-a a Ligii Nationale de handbal feminin.

La U Jolidon, principalele marcatoare au fost Ani-Senocico - opt goluri, Tudoraghe, Dinca si Branzan - cate trei, in timp ce de la Zalau s-au remarcat Odelat - 8 goluri si Dodean - 5 goluri.

Tadici a fost huiduit pe durata intregului meci, conflictul cu fanii clujeni incepand inca din minutul 5, dupa desele proteste ale antrenorului la adresa arbitrajului. Anton si Nastase, arbitrele intalnirii, au fost chiar injurate de managerul de la HC Zalau, moment in care fanii l-au taxat pe Tadici, strigandu-i: "Du-te la oi, tarane" si "Da indicatii in China", expresie la care tehnicianul a ripostat: "Nu mai aveti voi ocazia sa vedeti China".

Arbitrele l-au penalizat pe Tadici, care este manager la HC Zalau, cu cartonas galben, in minutul 16, iar antrenorul Sorin Radulescu a fost penalizat cu eliminare de doua minute in minutul 21.