Meci HORROR la CE din Serbia, pierdem victoria in ultimele secunde! Romania 21-21 Rusia! Rusoaicele raman neinvinse de 16 ani!

Romania Campionatul European din Serbia Rusia Handbal
Data publicarii: Marti 04 Decembrie 2012, 22:43
Data actualizarii: Marti 04 Decembrie 2012, 23:14

Meci cu final previzibil! Romania a condus aproape 60 de minute Rusia la Europeanul din Serbia, dar nationala lui Tadici a fost egalata in ultimele secunde!

LIVE TEXT:

FINAL!
Romania pierde printre degete o victorie pe care a avut-o in mana! Fetele lui Tadici n-au mai batut Rusia de 16 ani! Maine e un meci mai usor, cu Islanda, apoi jucam cu Muntenegru!

Marcatoare:
Romania - Curea 9 goluri, Geiger 3, Meirosu 2, Stanca 2, Nechita 2, Bradeanu 1, Neagu 1, Manea 1

Rusia - Khmyrova 6 goluri, Postnova 4, Chernoivanenko 3, Punko 2, Makeeva 2, Kuznetcova 1, Turey 1, Andryushina 1, Yartseva 1.

Tot marti, in grupa D, Muntenegru a dispus de Islanda, cu 26-16 si este lider.

Programul meciurilor din grupa D, in continuare, este urmatorul:
5 decembrie: Rusia-Muntenegru (19.05), Islanda-Romania (21.15)
7 decembrie: Rusia-Islanda (19.05) si Romania-Muntenegru (21.15).

Dupa disputarea meciurilor din grupele preliminare, primele trei clasate se vor califica in cele doua grupe principale, a cate sase echipe. Partidele se vor juca intre 10-13 decembrie, iar primele doua clasate vor juca ulterior in semifinale, in 15 decembrie. Finalele pentru medalii vor avea loc in 16 decembrie, ultima zi a CE din Serbia.

Min 60: NU se poate!!!! Rusoaicele egaleaza cu mare usurinta! Mai avem 30 de secunde! :(
Min 59: Tolnai intervine din nou, dar nu mai poate face nimic! E 21-20 si un minut de rezistat!
Min 58: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie pentru 21-18!!!
Min 57: TIME OUT! Romania trebuie sa reziste 2 minute pentru victorie!
Min 56: GOL ROMANIA!!! Manea loveste pe contraatac!
Min 57: Mai e putiiiin! Tolnai nu mai face minuni si primim gol!
Min 55: O noua interventie miraculoasa a lui Tolnai! Toata sala o aplauda in picioare!
Min 53: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie din nou de la 7 metri!
Min 52: Moment extraordinar! 7 metri pentru Romania si eliminare! Hai Romania! Hai ca se poate!!!
Min 51: Un nou gol pentru rusoaice! Romania pierde usor mingea in atac!
Min 48: Minute extrem de slabe pentru Romania! Rusia se apropie la doua goluri pe tabela! E 18-16 in acest moment!
Min 46: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie din nou de la 7 metri!
Min 45: GOL ROMANIA! Meirosu marcheaza la reluarea jocului!
Min 44: Tadici cere Time Out dupa un nou gol al Rusiei! E 16-13!
Min 43: Rusoaicele marcheaza, Romania are probleme in aceste minute!
Min 42: GOL ROMANIA! Curea loveste din nou de la 7 metri!
Min 37: GOL ROMANIA! Inscrie Geiger din nou imediat dupa golul rusoaicelor! Rusia inscrie imediat pentru 15-10!
Min 36: GOL ROMANIA! Geiger inscrie superb pe inferioritatea Romaniei!
Min 32: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie din 7 metri! 13-7 si om in plus!
Min 31: Meciul se reia cu Rusia in atac! Tonlai apara!

PAUZA!
Romania conduce dupa o repriza nebuna!
Min 29: GOOOOOOL ROMANIA! Nechita loveste pe contraatac!
Min 29: GOL ROMANIA! Iulia Curea marcheaza de la 7 metri!
Min 28: Un nou Time Out. Tadici cearta atacul!
Min 28: SENZATIE! Smedescu apara din nou 7 metri! Portarii Romaniei fac un meci incredibil!
Min 26: GOL ROMANIA! Meirosu inscrie! Tolnai apara din nou in fata rusoaicelor! Are procentaj 68%!!!
Min 25: GOL ROMANIA! Stanca loveste pe contraatac! Rusii cer din nou Time Out!
Min 24: GOL ROMANIA! Tolnai apara incredibil in continuare si isi ajuta colegele sa mareasca diferenta!
Min 21: Tolnai face meciul vietii! Apara senzational in fata rusoaicelor si mentine diferenta de pe tabela! Din pacate, atacul nu e in forma in seara asta!
Min 19: Smedescu apara 7 metri! Roimania ramane in avantaj dupa un nou moment greu!
Min 17: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie iar rusii cer Time Out! E 7-6 pentru Romania!
Min 15: Minute bune pentru rusoaice, dar Tolnai este in forma mare azi!
Min 12: Rusoaicele egaleaza pe superioritate! Oana Manea a revenit pe teren dupa eliminare!
Min 11: GOL ROMANIA! Curea trimite o scarita superba peste portar!
Min 10: Neagu trimite peste poarta iar rusoaicele lovesc pe contra! E 5-4!
Min 9: Rusoaicele marcheaza imediat dupa repunere! 5-3! Romanii din sala fac o atmosfera infernala!
Min 9: GOL ROMANIA! Dupa o interventie excelenta a lui Tolnai, Geiger loveste pe extrema!
Min 8: GOL ROMANIA! Iulia Curea inscrie!
Min 7: Rusoaicele nu mai gresesc pe atacul urmator! 3-2!
Min 6: GOL ROMANIA! De doua ori! Neagu si Nechita lovesc pe contraatac! Minute excelente pentru Romania!
Min 4: GOL ROMANIA! Blocam un atac prelungit si marcam pe contra prin Bradeanu!
Min 3: Un nou atac ratat al romancelor iar rusoaicele deschid scorul pe contraatac!
Min 1: Incepe meciul cu Romania in atac! Pierdem mingea, dar Tolnai intrvine excelent pe atacul Rusiei!