HC Buzău - SCM Poli Timișoara s-a văzut pe Pro Arena & VOYO  | Victorie clară pentru gazde!

HC Buzău - SCM Poli Timișoara Liga Zimbrilor Voyo Handbal
Data publicarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 19:05
Data actualizarii: Sambata 07 Octombrie 2023, 19:08

HC Buzău s-a impus în meciul cu SCM Poli Timișoara din Liga Zimbrilor.

HC Buzău - SCM Poli Timișoara 29-23 (11-12)

FINAL! Buzău - Timișoara 29-23 Victorie clară pentru gazde după ce oaspeții au intrat cu avantaj la pauză.

Minutul  50: Buzău - Timișoara 22-19 Gazdele măresc avantajul din aruncare de la șapte metri!

PAUZĂ

Minutul 30: Buzău - Timișoara 11-12 Avantaj pentru oaspeți după un gol marcat de la șapte metri!

Minutul 8: Buzău - Timișoara 2-4 Gazdele scapă pe contraatac, dar Barros trimite în bară.

A început meciul!

Cele două echipe de handbal masculin se vor înfrunta sâmbătă după-amiază de la ora 17:30 la Sala Sporturilor "Romeo Iamandi" din Buzău, în Liga Zimbrilor.

HC Buzău - SCM Poli Timișoara, în direct pe Pro Arena & VOYO de la ora 17:30 | Meci tare în Liga Zimbrilor

Ultima întâlnire dintre HC Buzău și SCM Poli Timișoara s-a petrecut în decembrie 2022, când timișorenii i-au învins pe buzoieni în deplasare, scor 29-27.

În campionat, HC Buzău se află pe locul opt cu șapte puncte. După șase etape disputate, clubul a înregistrat două victorii, un rezultat de egalitate și trei înfrângeri.

De cealaltă parte, SCM Poli Timișoara se află în „zona fierbinte”, pe locul 11, cu cinci puncte. Echipa a obținut, astfel, un singur câștig, două remize și trei eșecuri.