VIDEO EXCLUSIV Dunărea Brăila - CSM București 24 - 29 | "Tigroaicele" cuceresc al șaselea titlu de campioane

CSM Bucuresti Cristina Neagu dunarea braila Liga Florilor Sala Polivalentă Brăila Handbal
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 18:10
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 18:22

CSM București s-a impus în deplasare, scor 29-24, în fața celor de la Dunărea Brăila. În urma acestui succes, trupa antrenată de Adrian Vasile și-a asigurat matematic titlul de campioană.

VIDEO | Dunărea Brăila - CSM București: ultimele cinci minute din a doua repriză

VIDEO | Dunărea Brăila - CSM București: primele cinci minute din a doua repriză

La pauză, CSM București are avantaj de cinci goluri, scor 15-10.

VIDEO | Dunărea Brăila - CSM București: ultimele cinci minute din prima repriză

VIDEO | Dunărea Brăila - CSM București: primele cinci minute din prima repriză

UPDATE 16:45 | HC Dunărea Brăila - CSM București se joacă ACUM pe PRO ARENA și VOYO

HC Dunărea Brăila - CSM București, meci din etapa a 23-a din Liga Florilor, este transmis în direct de PRO ARENA și VOYO de la ora 16:45.

Cristina Neagu și compania sunt în continuare invincibile în Liga Națională de handbal feminin (locul 1, 21 de victorii, 1 egal, 64 de puncte), în timp ce gazdele ocupă poziția a cincea, cu 43 de puncte.

Partida de duminică se joacă în Sala Polivalentă Brăila, iar CSM București poate deveni deja, din punct de vedere matematic, campioană a României în cazul unei victorii.