VIDEO EXCLUSIV CSM București - Rapid 25-21 (11-10) | CSM s-a impus categoric într-un meci transmis LIVE de Pro Arena și VOYO

CSM Bucuresti derby Liga Florilor Rapid sala polivalenta Handbal
Data publicarii: Miercuri 13 Septembrie 2023, 18:53
Data actualizarii: Miercuri 13 Septembrie 2023, 20:57

CSM București - Rapid 25-21. Elevele lui Adrian Vasile s-au impus fără emoții într-un meci în care Rapid a fost lipsită de inspirație la finalizare, cu doar trei reușite din șapte aruncări de la șapte metri.

Final de meci! CSM nu are milă de Rapid și înscrie un gol superb în ultima secundă printr-o execuție cu sânge rece peste portar.

Minutul 50: CSM ratează ocazia de a se dinstanța la 4 goluri, însă Rapid nu profită. A patra ratare de la 7 metri pentru giuleștence.

Minutul 43: Crina Pintea este de neoprit! Pătrunde puternic și distanțează CSM-ul la 3 goluri diferență! Kim Rassmunsen solicită timeout.

Minutul 30: Pauză în Sala Polivalentă în București. Csm are parte de avantaj minim, 11-10, într-un meci cu puține goluri, dar multe parade de excepție ale portărițelor celor două echipe.

Minutul 18: Rapid oprește seceta de 11 minute fără gol marcat printr-o lovitură de la 7 metri.

Minutul 10: CSM București - Rapid 2-3. Rapid se află pentru prima dată la conducerea partidei, după ce a fost condusă în două rânduri.

CSM București - Rapid, marele derby din Liga Florilor, este LIVE din Sala Polivalentă de la ora 17:30 pe Pro Arena, VOYO și Sport.ro.

Cele două echipe și-au început deja și aventura în grupele Champions League: săptămâna trecută, CSM a câștigat cu Odense, scor 28-24, în timp ce giuleștencele au pierdut în fața lui Esbjerg cu 28-30.

Rapid a început campionatul cu un eșec acasă în fața nou-promovatei Corona Brașov

În campionat, CSM București are două victorii în primele două etape, iar Rapid un succes și un eșec.

Înfrângerea surprinzătoare a Rapidului a venit chiar în prima rundă, 25-29 acasă cu nou-promovata Corona Brașov!