Romania face show DEGEABA! Romania 38-28 Serbia la Mondialul de handbal

Romania Serbia Handbal
Data publicarii: Joi 20 Ianuarie 2011, 23:00
Data actualizarii: Joi 20 Ianuarie 2011, 23:07

Nationala lui Stanga a zdrobit-o pe Serbia la Mondialul de handbal. A castigat la o diferenta de 10 goluri.

Romania s-a trezit tarziu de tot la mondialul de handbal... a distrus Serbia cu 38-28, intr-un meci in care sarbii nu au putut sa marcheze timp de 14 minute.

Stamate a iesit jucatorul meciului cu 9 goluri.

Romania va juca urmatorul meci cu Slovacia, sambata la 17:30, iar duminica va juca cu Tunisia sau Austria.

Vezi aici cele mai importante evenimente din meci:

Min 1. Ghionea a marcat primul gol al Romaniei chiar in primul minut al meciului, dupa un contraatac fulger.
Min 4. Romania reuseste sa isi mentina pana acum un avantaj de 2 goluri fata de Serbia
Min 5. Interul dreapta Jurca s-a accidentat
Min 9. Serbia egaleaza pentru prima data si chiar preia conducerea, 5-6
Min 18: Romania a marcat pana acum cu Serbia atatea goluri cate a dat  in meciul cu Algeria
Min 23: Romania ajunge la un avans de 3 goluri.
La pauza: Romania 20-17 Serbia
Min 32: Serbia s-a apropiat la un gol de Romania, 22-21
Min 42: Pentru prima data, Romania se distanteaza la 4 goluri, 27-23
Min 50: 6 goluri intre Romania si Serbia, cea mai mare diferenta de pana acum, 33-27
Min 51: 7 goluri diferenta intre Romania - Serbia
Min 54: Scorul acum este 36-27. Romania face cel mai bun meci cand nu mai conteaza...
Min 55: Romania nu a mai luat de 10 minute gol
Min 59: Serbia marheaza pentru prima data in ultimele 14 minute
FINAL: Romania 38-28 Serbia