CSM Bucuresti Cristina Neagu Handbal Au pierdut ACASA la 6 goluri cu Valcea, dar merg mai departe in Champions League! CSM da peste TSKA Moscova
Data publicarii: Duminica 14 Martie 2021, 00:47
Data actualizarii: Duminica 14 Martie 2021, 00:49

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor gratie avantajului de noua goluri obtinut in mansa tur, desi astazi a pierdut returul acasa, 27-21, in fata rivalelor de la SCM Rm. Valcea.

Cristina Neagu a fost din nou cea mai buna jucatoare a echipei din Capitala, reusind sa inscrie 11 goluri. La Valcea, capitanul CSM-ului a perforat poarta adversarelor de 13 ori.

SCM a venit la Bucuresti si a jucat pentru totul sau nimic, elevele lui Florentin Pera fiind mereu in avantaj pe parcursul celor 60 de minute. Succesul categoric din prima mansa a facut insa ca formatia din Bucuresti sa mearga mai departe in cea mai tare competitie intercluburi de pe continent.

• Au pierdut ACASA la 6 goluri cu Valcea, dar merg mai departe in Champions League! CSM da peste TSKA Moscova

”Tigroaicele” se vor lupta pentru un loc in careul de asi al Ligii Campionilor cu rusoaicele de la TSKA Moscova. Acestea au trecut de Krim, 27-21 (in tur, la Ljubljana, gazdele se impusesera cu 25-20).