Ibrahimovic, MAGIC! Vezi cum s-a calificat Inter in optimi!

Data publicarii: Marti 24 Februarie 2009, 12:00
Data actualizarii: Marti 24 Februarie 2009, 12:33
Inter a pierdut cu Werder, dar s-a calificat in optimile Champions League. Greul abia incepe pentru Mourinho, care va da piept cu Manchester, in aceasta seara de la 21.45, in direct pe PRO TV.

Jocul slab al italienilor a fost salvat in meciul cu Werder de golul FANTASTIC reusit de Ibracadabra in minutul 88. Dupa o prima repriza slaba, fara goluri marcate, Werder a inceput tare partea a doua a meciului si a deschis scorul in minutul 63 prin Pizarro.

In minutul 81, Werder sarbatorea deja calificarea in Cupa UEFA, dupa ce Rosenberg a majorat avantajul, iar nemtii conduceau cu 2-0. Finalul meciului a fost atins de geniul lui Ibrahimovic, care a mai scos un sut din palaria lui magica.

Grupa B din UEFA Champions League a fost castigata de Panathinaikos, cu 10 puncte, echipa care a invins etapa trecuta la Milano cu 1-0. Pe doi a terminat Inter, cu 8 puncte, urmata de Werder cu 7 si Anorthosis cu 6.