Grupa F: Inter si Rubin se lupta pentru optimi, Barca rateaza Liga daca pierde cu 3-0 la Kiev

Barcelona Grupe
Data publicarii: Miercuri 25 Noiembrie 2009, 00:31
Data actualizarii: Miercuri 25 Noiembrie 2009, 00:42

Grupa F: Barcelona 8p, Inter 6 p, Rubin 6p, Dinamo Kiev 5p.

RUBIN, MECI DECISIV CU INTER: Rubin Kazan 0-0 Dinamo Kiev

Rubin e la un pas de primavara Ligii, dar are un meci de foc in Italia in ultima etapa - cu Inter.

In acest moment, Rubin are 6 puncte si e la egalitate cu trupa lui Mourinho. Chiar si Dinamo Kiev mai spera in cea mai tare grupa din Liga. Ucrainienii au 5 puncte si pot ajunge chiar mai departe in optimi, daca vor invinge Barcelona.

Echipele de start:

RUBIN: Ryzhikov, Ansaldi, Cesar Navas, Semak, Salukvadze, Dominguez, Bukharov, Ryazantsev, Noboa, Gokdeniz Karadeniz, Sharonov.

DINAMO KIEV:
Shovkovskiy, Betao, Vukojevic, Shevchenko, Eremenko, Mikhalik, Magrao, Yussuf, Ninkovic, Yarmolenko.

- Ghioane a intrat pe teren in locul mijlocasului Ninkovici.
- Rubin a luat al doilea titlu consecutiv in Rusia, dupa 0-0 cu Zenit.
- E a doua echipa din afara Moscovei care castiga titlul de doua ori.
- Dinamo Kiev venea dupa 3-0 cu Sahtior.
- De la Dinamo Kiev au lipsit Badr El Kaddouri, Pape Diakhate, Yevgen Khacheridi si Olexandr Aliyev, accidentati. Leandro Almeida e suspendat.

BARCA IN OPTIMI, CHIVU TREMURA: Barcelona 2-0 Inter
1-0, min 10: Pique
2-0, min 26: Pedro

Inter nu a miscat cu Barcelona. Trupa lui Chivu a fost facuta KO de Pique si Pedro, intr-un meci in care Messi si Ibracadabra au fost doar rezerve.

Pique a deschis scorul in minutul 10 al meciului, in timp ce Pedro a majorat avantajul in minutul 26.

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Puyol, Xavi, Iniesta, Henry, Keita, Busquets, Pedro, Abidal

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Stankovic, Lucio, Thiago Motta, Eto'o, Maicon, Cambiasso, Milito, Samuel, Chivu

- Barcelona vine dupa 1-1 cu Bilbao, Alves a marcat unicul gol pentru catalani.
- Barca s-a impiedicat pentru a 3-a oara in ultimele 5 meciuri in Spania.
- Xavi a strans 329 de meciuri pentru Barcelona si e pe 2 in clasamentul all-time.
- Inter vine dupa 3-1 cu Bologna, Milito, Balotelli si Cambiasso marcand pentru trupa lui Mourino.
- De la Barca lipseste Yaya Toure, suspect de Gripa Porcina.
- De la Inter nu va juca Santon.
- Daca Chivu va vedea un cartonas galben in aceasta partida, atunci va fi suspendat meciul viitor.