Grupe FA-BU-LOS! Curtois se pregatea sa mearga la vestiare, dar VAR l-a intors! Portarul Realului primise cartonasul rosu si PSG avea penalty! Ce s-a intamplat dupa
Data publicarii: Marti 26 Noiembrie 2019, 22:50
Data actualizarii: Marti 26 Noiembrie 2019, 22:54

Real Madrid o infrunta pe PSG in penultima etapa a Ligii Campionilor.

Real Madrid a inceput partida mai bine si in minutul 17 Benzema a deschis scorul din pasa lui Isco. Lucrurile se puteau schimba drastic pentru echipa spaniola in minutul 43, cand arbitrul a decis sa ofere un penalty pentru PSG si lui Curtois cartonasul rosu.

Sistemul de arbitraj video a intervenit si a intors decizia luata de arbitru, dupa ce pe camere s-a observat un fault facut de Gueye in fata lui Marcelo la mijlocul terenului.

• FA-BU-LOS! Curtois se pregatea sa mearga la vestiare, dar VAR l-a intors! Portarul Realului primise cartonasul rosu si PSG avea penalty! Ce s-a intamplat dupa

Curtois a revenit in poarta madrilenilor si partida s-a reluat cu scorul de 1-0 pentru Real.