SCANDAL la Bayern! Luca Toni a plecat de la echipa in pauza meciului cu Schalke!

Bayern Munchen Luca Toni Germania
Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 10:33
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 10:33

Atacantul italian Luca Toni a parasit arena din Munchen imediat dupa ce a fost schimbat, la finalul primei reprize a meciului terminat la egalitate, sambata, de Bayern cu Schalke 04, scor 1-1, in Bundesliga, informeaza presa din Germania.

Putin remarcat in prima rerpiza, cu numai 8 mingi atinse si doar un duel castigat, jucatorul italian a lasat, la pauza, locul in teren lui Arjen Robben. Potrivit presei germane, Toni a parasit putin dupa aceea arena la volanul vehiculului sau personal, fara a mai astepta sfarsitul meciului.

Antrenorul Louis van Gaal a spus nu stie nimic despre plecarea jucatorului sau. "Daca asa s-a intamplat, atunci nu a procedat bine. Voi avea o discutie cu el pe aceasta tema", a adaugat antrenorul olandez.

Internationalul italian, care a suferit o leziune in debutul acestui sezon, nu i-a putut castiga increderea tehnicianului Van Gaal pentru a prinde un loc in formatia bavareza, acceptand chiar sa mearga sa evolueze pentru echipa de rezerve a clubului. Toni si-a exprimat in mod repetat nemultumirea, in presa germana si italiana, precum si dorinta de a parasi, daca este necesar, pe Bayern in perioada de transferuri de iarna.