Momentul in care fanii lui Bayern au inghetat de frica: Robben a parasit terenul in lacrimi de durere! Primul VERDICT al medicilor:

Germania
Data publicarii: Joi 05 Decembrie 2013, 11:07
Data actualizarii: Joi 05 Decembrie 2013, 20:05

► Trageri la sorti “Adio, dar RIOman cu tine!”, vineri 18:00, IN DIRECT la Sport.ro!

UPDATE: Bayern a anuntat ca Robben va sta 6 saptamani dupa accidentarea suferita in meciul cu Augsburg.

Arjen Robben a inscris in minutul 4 al meciului castigat cu 2-0 de Bayern in fata lui Augsburg, in Cupa Germaniei.

Toti cei din staff au stat cu sufletul la gura si au crezut ca olandezul a facut ruptura de ligament, insa doctorii au anuntat insa ca este vorba de o taietura adanca chiar pe genunchiul drept.

El s-a accidentat in minutul 16 al meciului dupa ce s-a ciocnit violent de portarul lui Augsburg, Marwin Hitz. “Mi-a parut foarte rau si mi-am cerut scuze imediat”, a spus Hitz
Robben a vrut sa continue meciul insa echipa medicala nu l-a mai lasat sa intre in teren.

Muller a intrat in locul lui Robben si a inscris golul de 2-0. Pentru Robben a fost al 4-lea gol in ultimele 5 meciuri, in toate comeptitiile.