Sergio Ramos Leo Messi PSG psg - reims Franta
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:42
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:50

PSG a câștigat categoric meciul cu Remis, scor 4-0, și s-a distanțat la 11 puncte de urmăritoarea din Ligue 1, Nice.

Parizienii au deschis scorul prin Verratti, care a punctat în finalul primei reprize. După pauză, Sergio Ramos a marcat primul său gol la Paris, în urma unui corner.

PSG - Reims 4-0. Parizienii s-au distrat pe Parc des Princes și s-au distanțat de urmăritoare

Mai întâi, fundașul spaniol a trimis cu dreptul spre poartă, mingea a fost respinsă de goalkeeper-ul oaspeților, dar ibericul a reușit să puncteze din a doua încercare.

În minutul 63, pe teren a intrat și Leo Messi, în locul conaționalului Angel Di Maria. Mauricio Pochettino a decis să nu-l titularizeze pe starul argentinian, care s-a întors recent la antrenamente după ce a fost infectat cu COVID-19.

Messi nu și-a trecut, însă, numele pe tabelă. Faes și-a dat autogol în minutul 67, iar Danilo, cu reușita sa din minutul 75, a închis tabela la 4-0.

PSG a ajuns la 53 de puncte în Ligue 1, după 22 de etape și este la 11 puncte distanță de locul doi, ocupat de Nice. Marseille poate urca pe locul doi dacă va câștiga meciul cu Angers.

Pentru PSG urmează un meci dificil, cu Lille, campioana en-titre a Franței.