Mutu e SEFUL vestiarului la Ajaccio: "Ne ofera sfaturi tehnice" Niciun jucator nu a adus la echipa acest spirit:

Franta
Data publicarii: Luni 10 Septembrie 2012, 13:35
Data actualizarii: Luni 10 Septembrie 2012, 13:43

Mutu i-a cucerit deja pe francezii de la Ajaccio. Colegii il vad ca un adevarat lider in vestiar si se inspira de la el la fiecare antrenament.

Mijlocasul formatiei AJ Ajaccio, Jean-Baptiste Pierazzi, spune ca romanul Adrian Mutu este capabil sa faca diferenta, subliniind ca atacantul ofera sfaturi tehnice coechipierilor sai, informeaza presa franceza.

"Mutu poate sa ne aduca mult din experienta si calitatile sale individuale. Stim ca este capabil sa faca diferenta in orice moment. Ne ofera sfaturi tehnice, are o viziune a fotbalului international care nu exista in echipa noastra si este important pentru noi", a spus Pierazzi.

Atacantul Adrian Mutu a marcat primul sau gol pentru echipa Ajaccio, cu care a semnat spre finalul lunii august, vineri seara, intr-un meci amical cu formatia Istres, scor 1-0. Mutu, care a fost titular, jucand aproximativ 70 de minute, a inscris in minutul 55.