Luis Enrique nu-l iartă pe Kylian Mbappe, după ce a adus victoria pentru PSG în ultimul minut: "Nu-mi plac astfel de lucruri"

Luis Enrique Brest kylian mbappe PSG Franta Kylian Mbappe a marcat golul victoriei/sursa foto: Imago
Data publicarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 16:55
Data actualizarii: Duminica 29 Octombrie 2023, 17:09

PSG a jucat în deplasare cu Brest, în etapa a zecea din Ligue 1.

Campioana en-titre s-a impus la limită, scor 3-2, golul victoriei fiind marcat în minutul 89. Zaire-Emery a deschis scorul în minutul 16, Kylian Mbappe a dublat avantajul în minutul 28, însă gazdele au revenit și au egalat.

Mounie și Le Douaron au marcat golurile cu care Brest a restabilit echilibrul pe tabela de marcaj.

Gest controversat al lui Kylian Mbappe la golul victoriei

În minutul 89, PSG a primit penalty. Inițial, Kylian Mbappe a ratat, însă a recuperat mingea și a înscris. Imediat după reușită, starul francez a făcut un gest controversat la adresa fanilor echipei gazde, lucru care l-a deranjat pe Luis Enrique.

"Celebrarea lui Mbappe? Nu îmi plac acest gen de lucruri. Nu știu exact ceea ce s-a întâmplat (n.r. - cu suporterii), dar este mai bine să oferim energie pozitivă", a declarat tehnicianul lui PSG.