Inca un trofeu pentru Zlatan si PSG | Campioana Frantei a castigat si Supercupa, dupa ce a spulberat-o pe Lyon, la Montreal: VIDEO

Data publicarii: Duminica 02 August 2015, 08:52
Data actualizarii: Duminica 02 August 2015, 08:59

PSG a castigat Supercupa Frantei, dupa ce a invins-o pe Lyon.

PSG, detinatoarea titlului din Franta, cu Ibrahimovic si Cavani intre titulari, a castigat Supercupa disputata in fata rivalilor de la Lyon.

Meciul, disputat la Montreal, s-a terminat 2-0, gratie reusitelor lui Serge Aurier (minutul 11) si Edinson Cavani (minutul 17).

Cu un avantaj de doua goluri inca din minutul 17, PSG n-a mai fortat, desi a dominat partida, avand pana la pauza un raport al suturilor pe poarta de 5-0.

Meciul s-a rupt si mai rau dupa eliminarea lui Maxime Gonalons, mijlocasul celor de la Lyon parasind terenul in minutul 64.

PSG a incheiat partida cu o posesie de 75%, dar si cu cel de-al treilea trofeu consecutiv al Supercupei in vitrina.