Driblingul care i-a RUPT piciorul adversarului! Faza halucinanta a lui Payet la ultimul meci! Ce s-a intamplat

Dimitri Payet Olympique Marseille Franta
Data publicarii: Miercuri 17 Ianuarie 2018, 12:32
Data actualizarii: Miercuri 17 Ianuarie 2018, 12:34

Payet nici nu a mai putut sa se bucure de executia sa fenomenala.

Olympique Marseille are unul dintre cele mai bune sezoane din ultimul deceniu - echipa antrenata de Rudi Garcia se afla pe locul 2 in Franta, la 9 puncte in spatele celor de la PSG. In ultima etapa, Marseille a invins-o cu 2-0 pe Strasbourg.

N'Jie a deschis scorul in minutul 79 pentru ca vedeta echipei, Dimitri Payet, sa asigure victoria in minutul 87. Payet a scapat singur spre poarta celor de la Strasbourg si a reusit o fenta fantastica. Din pacate, portarul celor de la Strasbourg s-a dezechilibrat si si-a prins piciorul sub el!

Oukidja a parasit terenul cu o masca de oxigen, avand sanse minime sa mai joace in acest sezon.