Un roman i-a lasat masca pe miliardarii de la PSG: Niculae, peste Pastore si starurile de la Lyon. France Football l-a numit jucatorul etapei

Daniel Niculae Franta
Data publicarii: Luni 12 Decembrie 2011, 12:50
Data actualizarii: Luni 12 Decembrie 2011, 12:51

France Football l-a desemnat pe atacantul Daniel Niculae jucatorul etapei a 17 din Franta.

"Trei goluri in 12 meciuri. Daca statisticile nu par atat de interesante pe hartie, atacantul este salvatorul formatiei Nancy in acest sezon.

"Cu cele trei goluri ale sale, el a permis clubului sa castige cinci puncte, adica o treime din cele obtinute. De exemplu, sambata, cu Ajaccio, scor 2-2, in ultimul minut, a reusit sa aduca un punct echipei sale", a notat France Football.

In meciul Nancy - Ajaccio, Niculae a marcat in minutul 90+2, cealalta reusita apartinandu-i lui Bakar '10, dintr-o pasa a romanului. Pentru Ajaccio au inscris Andre Luiz '35 (autogol) si Cavalli '73.