VIDEO! Daniel Niculae a spart gheata dupa 10 luni! Ce a declarat dupa ce i-a adus prima victorie lui Nancy din acest sezon:

Daniel Niculae Franta
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 10:53
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 10:57

Imprumutat de Monaco la Nancy, Daniel Niculae a reusit sa marcheze in ultima etapa!

Atacantul Daniel Niculae, marcator decisiv pentru prima victorie a formatiei Nancy in acest sezon, scor 1-0 cu OGC Nice, in etapa a XI-a a campionatului Frantei, a afirmat ca victoria nu este doar a lui, ci a echipei.

"Echipa merge din ce in ce mai bine. Am fost indrazneti si am obtinut prima victorie a sezonului. Sunt multumit de evolutia mea, am facut totul sa-mi ajuta echipa, am reusit sa marchez. Dar nu este important cine marcheaza, ci importanta este victorie. Este victoria noastra, nu a mea", a declarat Niculae.

Atacantul Daniel Niculae a marcat golul victoriei pentru echipa Nancy in meciul cu OGC Nice, scor 1-0, din etapa a XI-a a campionatului Frantei. Niculae a fost integralist, a marcat in minutul 54 primul sau gol la Nancy si a adus prima victorie in acest sezon. El a fost sanctionat cu un cartonas galben in minutul 90.