Fotbal intern SCANDALOS! INCIDENT GRAV petrecut la un meci de Liga a patra! Un jucator si-a pierdut cumpatul si a lovit arbitrul, care era o femeie! A FOST APELAT NUMARUL DE URGENTA
Data publicarii: Joi 24 Octombrie 2019, 15:56
Data actualizarii: Joi 24 Octombrie 2019, 16:00

Situatie incredibila la meciul de Liga a patra dintre Viitorul Valea Mare si Viitorul Pausesti Maglasi.

Meciul dintre Valea Mare si Pausesti Maglasi a avut loc pe 23 octombrie pe un teren de fotbal din judet. In minutul 39, partida a fost intrerupta la scorul de 1-0 pentru Valea Mare, dupa ce arbitrul intalnirii, Alisa Neata, a fost lovita de un jucator al gruparii din Pausesti Maglasi.

Bogdan Cotea si-a pierdut controlul in momentul in care i-a fost acordat al doilea cartonas galben si l-a lovit pe arbitru.

A fost apelat numarul de urgenta 112 si Alisa Neata a fost transportata la spitalul din Dragasani.

Bogdan Cotea nu se afla la prima iesire de acest fel. In 2015, jucatorul l-a bruscat pe arbitrul asistent Mihai Schianu si l-a alergat pe arbitrul de centru, Marius Dinca. Atunci meciul a fost intrerupt dupa 45 de minute.