Mioveni - FC Voluntari 0-0! Egal după un meci dominat de CS Mioveni

Mioveni - FC Voluntari Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2022, 18:30
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2022, 19:22

Mioveni - FC Voluntari, meci din etapa a 25-a a Ligii 1, e transmis azi, de la 17:30, în format LIVE SCORE pe www.sport.ro.

FC Voluntari s-a încurcat cu CS Mioveni și a ajuns la al doilea pas greșit de la reluarea campionatului, după egalul cu Chindia, de pe 22 ianuarie. Ilfovenii rămân pe locul trei indiferent de celelalte rezultate ale etapei, dar FC Botoșani se poate apropia la doar un punct de trupa lui Ciobotariu, dacă moldovenii o înving pe Dinamo.

De cealaltă parte, CS Mioveni pierde două puncte în această seară, după un meci în care au șutat de cinci ori pe poartă.

CS Mioveni - FC Voluntari 0-0

Minutul 71: Ocazie CS Mioveni! Toma șutează în brațele lui Popa.

Minutul 59: Ocazie CS Mioveni! Buziuc încearcă să șuteze în vinclul porții lui Popa, din lovitură liberă, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 39: Ocazie CS Mioveni! Iacob șutează de la 40 de metri, dar Popa ratează.

Minutul 28: Ocazie CS Mioveni! Coșoreanu primește o centrare, iar acesta trage spre poartă.

Minutul 1: A început meciul.

17:00 Echipele de start:

CS Mioveni: Ducan - Al. Iacob, Scarlatache, Garutti - Oancea, Toma, Panait, Șerbănică - Buziuc, Blănaru, Coșereanu

Rezerve: Popescu, Burnea, Veres, Cierpka, Sanoh, Rădescu, Raicea, Tomczyk, Rusu

Antrenor: Alex Pelici

FC Voluntari: M. Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag - Meleke, Ricardinho - I. Gheorghe, L. Fulop, Rață - Nemec

Rezerve Rîmniceanu, C. Achim, Tavares, Droppa, Al. Ilie, Budescu, Golan, Merloi, Lopes

Antrenor: Liviu Ciobotariu

10:00 Mioveni se află pe locul 11-a în clasamentul Ligii 1, cu 25 de puncte din 23 de partide, golaveraj 16-28, în timp ce formația lui Liviu Ciobotariu e pe poziția a treia, cu 41 de puncte, 28 de goluri marcate și 21 primite.

5 decembrie 2021, CS Mioveni - Sepsi OSK 0-2: a fost singura înfrângere suferită de argeşeni în ultimele șapte meciuri jucate pe teren propriu în campionat, în rest au trei victorii şi trei remize.

Potrivit site-ului LPF, doar o partidă au pierdut ilfovenii din precedentele opt disputate în deplasare, interval în care au mai înregistrat patru succese şi trei rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în turul sezonului regulat curent, când ilfovenii s-au impus cu un categoric 4-0, marcatori Cristian Costin - dublă, Adam Nemec şi Ion Gheorghe.

• Alexandru Pelici vs Liviu Ciobotariu în toate competiţiile: 4 jocuri - o remiză - 3 succese Ciobotariu.
  • Alexandru Pelici vs FC Voluntari în Liga 1: două jocuri - o victorie - o înfrângere.
  • Liviu Ciobotariu vs CS Mioveni în Liga 1: două jocuri - două victorii.