Meci fabulos la Constanta, in Liga a 2-a! Farul - Balotesti era 0-0 in minutul 24! Cat arata tabela 8 minute mai tarziu

Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 06 Noiembrie 2015, 19:31
Data actualizarii: Vineri 06 Noiembrie 2015, 19:37

Farul Constanta a invins-o pe CS Balotesti cu scorul de 5-2 (3-1), vineri, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 12-a a Seria I a Ligii a II-a de fotbal. Au marcat Nicorec (24), Patulea (26, 32), Chitu (55, 90+1 penalty), respectiv Batfoi (28), Gojnea (66).

Farul a acumulat 20 de puncte (din 11 jocuri) si a urcat provizoriu pe locul 2 in clasamentul seriei, in care lider este Rapid Bucuresti, cu 22 puncte (10 jocuri). Pe locul 3 este Rapid CFR Suceava, 19 p (10 j), iar a patra este SC Bacau, 19 p (11 j).

Joi, in Seria a II-a a avut loc meciul FC Brasov - CSM Ramnicu Valcea, incheiat 3-2. Dupa acest rezultat, CSM Rm. Valcea a ramas pe locul 2, cu 22 puncte. Lider, cu acelasi numar de puncte, este UTA Batrana Doamna Arad, cu un joc mai putin disputat. Pe pozitia a treia este FC Baia Mare - 21 p (11 j), urmata de Chindia Targoviste, 20 p (11 j) si Gaz Metan Medias, 19 p (11 j). FC Brasov, cu 19 puncte, este pe locul 6.