FOTO ȘI VIDEO Încăierare la amicalul Rapidului! Bergodi a intrat pe teren. Spionii de la FCSB, în tribune

Data publicarii: Vineri 12 Ianuarie 2024, 17:39
Data actualizarii: Vineri 12 Ianuarie 2024, 17:56

Rapid a jucat vineri al treilea amical din cantonamentul din Antalya împotriva formației belgiene Westerlo.

• UPDATE, 17:50: Rapid - Westerlo s-a încheiat 2-3. Pentru giuleșteni au înscris Ermal Krasniqi (66') și Robert Bădescu (90+3').

Rapid a fost condusă din minutul 13, după ce Thomas Van den Keybus l-a învins pe Horațiu Moldovan cu un șut la colțul scurt din marginea careului.

Încăierare la amicalul Rapidului! Bergodi a intrat pe teren. MM Stoica, Charalambous și Pintilii, în tribune

Chiar în acel moment, în tribune au apărut "spionii" de la FCSB. Elias Charalambous, Mihai Stoica, Lucian Filip și Mihai Pintilii s-au instalat pentru a urmări rivala din Liga 1.

Cei de la FCSB au plecat de la meci cu puțin timp înainte ca pe teren să izbucnească un conflict. La finalul primei reprize, jucătorii celor două echipe s-au încăierat și a fost nevoia de intervenția celor două staff-uri tehnice pentru ca spiritele să se calmeze.

Cei mai vocali jucători au fost Sergiy Sydorchuk, mijlocașul lui Westerlo, și Cristi Săpunaru. Conflictul s-a stins după câteva zeci de secunde.

Rapid a restabilit egalitaeta în minutul 66. Ermal Krasniqi a înscris după un corner.