Inca un gest SCANDALOS! Arbitru de liga a patra, batut cu bestialitate de jucatori pana a lesinat!

Laurentiu Ciuchita Fotbal intern
Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2011, 19:11
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2011, 19:44

Arbitrul constantean Laurentiu Ciuchita (22 ani) a fost batut cu pumnii si picioarele la un meci din Liga a a 4-a, intre Aurora 23 August si CSO Ovidiu, partida disputata la Mangalia.

Dupa ce in minutul 55, Aurora 23 August conducea cu scorul de 4-1, arbitrul Laurentiu Ciuchita a eliminat doi jucatori ai gazdelor, dictand pentru oaspeti si doua lovituri de la 11 metri, ambele transformate. in minutul 85, la scorul de 4-3 pentru Aurora, arbitrul Ciuchita a acordat oaspetilor cea de-a treia lovitura de la 11m, moment in care nervii jucatorilor gazda au cedat complet, acestia lovindu-l cu pumnii si cu picioarele inclusiv dupa ce arbitrul cazuse la pamant.

"Iulian Olaru mi-a tras un pumn in fata, iar Ionut Baltag, cu un veritabil procedeu de K1, mi-a aplicat un picior in piept, iar in acel moment m-am prabusit la pamant. Cazut fiind, Baltag m-a lovit cu piciorul in cap si mi-am pierdut cunostinta. Un alt jucator al Aurorei, Gabriel Brobonea, nu a tinut cont de starea in care ma aflam si mi-a mai dat pumni si picioare. Observatorul Ioan Gheorghica a chemat ambulanta și politia, pentru ca la meci nu au fost forte de ordine. Am decis sa plecam cat mai repede de la teren, iar raportul de joc nu a mai fost semnat si nici baremul de joc achitat. Am trait momente de groaza", a declarat Ciuchita.

La numai 24 de ore de la acest incident, arbitrul Laurentiu Ciuchita a condus la centru si partida din Liga a 5-a, dintre Ulmetum Pantelimon si Pescarusul Garliciu, scor 1-0. Si la aceasta partida s-a confruntat cu probleme. "In minutul 77, l-am eliminat pe Marius Stroie, de la gazde, care mi-a vorbit urat", a notat Ciuchita in raportul de joc.

Sursa: Mediafax