FINALA BUCURESTIULUI: STEAUA 1-3 RAPID! VLADA si NICULAE ii aduc Rapidului Cupa!

Steaua Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 10 Iunie 2018, 19:01
Data actualizarii: Duminica 10 Iunie 2018, 22:02

Sezonul din liga a 4-a s-a incheiat cu inca o victorie a Rapidului in fata Stelei!

Cum s-au marcat golurile:

min 74: GOL STEAUA! Eduard Radu inscrie de la 6 metri dupa o centrare de pe partea stanga!

min 56: GOL RAPID! Niculae este in careu, se intoarce si lasa pentru Vlada, care se descurca excelent printre fundasii Stelei si inscrie pentru 3-0!

*** Marius Sumudica e principala atractie a pauzei in Stefan cel Mare.

min 45+2: GOL RAPID! Giulestenii inchid repriza la fel cum au inceput-o, cu un gol. Acum marcheaza Daniel Niculae, din careu, fara nicio sansa pentru portarul Iancu.

***Marius Sumudica ii sustine pe rapidisti din tribuna oficiala a stadionului Dinamo. Pe intreg parcursul primei reprize, Sumudica a mancat seminte si s-a intretinut cu prietenii sai rapidisti.

min 1: GOL RAPID! Stelistii se apara prost si ii permit Rapidului sa deschida scorul inca din primul minut! Vlada inscrie de la marginea careului!

19:18 Ambele echipe anunta

19:17 Mesajul de mobilizare al stelistilor inaintea meciului cu Rapid:

19:14 Echipa de start a Rapidului pentru finala:

19:11 Daniel Niculae a venit cu METROUL la finala Cupei:

19:10 Conform estimarilor AMFB, la meci vor asista peste 5000 de suporteri.

19:00 Suporterii de la Steaua si Rapid au ajuns in Stefal cel Mare!