"E un scor mincinos?" Larie n-a ezitat și a răspuns categoric după Farul - FCSB 0-1

Larie Fotbal intern
Data publicarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 22:53
Data actualizarii: Joi 04 Noiembrie 2021, 23:00

Farul - FCSB 0-1, într-un meci restanță din Liga 1.

FCSB a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Farul Constanţa, într-un meci restanţă din etapa a XIII-a a Ligii 1, prin autogolul lui Grameni, în minutul 13.

Fost jucător la FCSB, Ionuț Larie, căpitanul gazdelor, a avut un discurs echilibrat la final, dar a comunicat explicit și că ai săi colegi din avanposturi ar fi putut avea o evoluție concludentă.

Farul a părut că deține controlul și în prima repriză, dar și în actul secund. FCSB a fost însă mai pragmatică și mai putea înscrie pe final.

Larie, unul dintre cei mai valoroși stoperi din Liga 1, a declarat că elevii lui Edi Iordănescu au fost în formă din punct de vedere fizic.

"Am dus mingea până în ultimii 30 de metri, apoi n-am fost limpezi. Ne-au surprins la acel contraatac, FCSB e o echipă foarte bună, care marchează foarte mult, cred că azi trebuia să facem mai mult în atac.

Nu, nicicum... nu i-am simțit dărâmați. A fost un meci echilibrat, atât fizic, cât și tactic. Ne-au alergat, i-am alergat. Nu cred că e un scor mincinos, dar cred că puteam să producem mai mult în atac în această seară", a declarat constănțeanul Ionuț Larie.