Deputatul-golgheter. E atacant la liderul din ”județ” și a adus victoria echipei sale după o dublă în 5 minute

Alexandru Popa liga a V-a PNL Vasile Darie Viitorul Ciresu Fotbal intern
Data publicarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 10:45
Data actualizarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 10:53

Politicianul a fost ales în Parlament anul trecut.

Alexandru Popa, liderul liberalilor din Brăila, joacă atacant la Viitorul Cireșu, în liga a V-a din județ.

El a fost ales deputat în 2020, dar continuă să evolueze pentru formația din Cireșu. Recent, în derby-ul seriei, jucat în deplasare cu Viitorul Galbenu, Popa a fost omul meciului.

La scorul de 2-2, atacantul în vârstă de 31 de ani a semnat o dublă în minutele 75 și 80, notează Obiectiv Vocea Brăilei.

Chiar dacă gazdele au marcat în prelungiri, Viitorul Cireșu a câștigat cu 4-3 și continuă să fie lider neînvins în clasamentul seriei.

Ce spune fostul antrenor despre el

Deputatul joacă alături de fratele său, Mihai Popa, și el atacant. ”Au fost doi copii talentați. Pe ambii i-am convocat în lotul echipei Conpet Cireșu, însă doar Mihai a jucat în Liga a III-a.

Alexandru era la facultate și a preferat să practice fotbalul ca pe un hobby. Dar putea face față eșalonului în care era atunci Conpet Cireșu”, a declarat, pentru Obiectiv Vocea Brăilei, Vasile Darie, fostul fotbalist al Daciei Unirea din Liga I, în prezent antrenor.