Dan Nistor l-a „săgetat” pe Edi Iordănescu! Mesajul transmis selecționerului după meciul cu Botoșani

Dan Nistor Echipa Nationala edi iordanescu Fotbal intern Dan Nistor
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 08:28
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 08:29

Universitatea Cluj s-a impus fără prea mari probleme în fața ultimei clasate, FC Botoșani, scor 3-0, în etapa cu numărul 14 din Superliga.

La finalul meciului, Dan Nistor, unul dintre ce mai în formă mijlocași din campionatul intern, a fost întrebat dacă se așteaptă să fie convocat la națională după ultimele meciuri bune făcute, iar răspunsul nu a lăsat loc de interpretări.

„Ne bucurăm foarte mult că am câștigat, victoria era foarte importantă pentru noi. Este puțin important că marchez eu, contează să câștige echipa.

Unde vreau să ajung? Cât mai departe. Mă simt bine aici, parcă sunt la a doua tinerețe, colegii sunt alături de mine și de ce nu, sperăm la mai mult.

Nu știu, eu sunt «dinozaur», nu cred că am loc acolo (n.r. -  despre convocarea la națională).

Sperăm să o ținem așa cât mai mult posibil. Acum ne gândim doar la meciul cu CFR, este foarte important pentru noi. Îl vom juca pentru acești suporteri minunați care au bătut atât drum pentru noi.

Eu nu sunt obosit, sunt la a doua tinerețe și aș vrea să jucăm mereu din 3 în 3 zile. Nu sunt obosit, nu am nicio treabă. De asta ne-am apucat de fotbal. Dacă ești obosit, poți să te lași”, a spus Dan Nistor, potrivit GSP.

FC Botoșani - 'U' Cluj 0-3

Ardelenii au început perfect duelul cu FC Botoșani. Dan Nistor a deschis scorul în minutul nouă, în timp ce Valentin Gheorghe a majorat diferența în minutul 21.

În repriza secundă, Andrei Miron a dus scorul la 3-0 și a închis tabela de marcaj. La capătul celor 90 de minute, 'U' Cluj a plecat de la Botoșani cu toate cele trei puncte.