EXCLUSIV Câți bani au primit jucătorii lui Sepsi OSK pentru câștigarea Supercupei: „Prime duble, pâine de casă și untură!”

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe CFR Cluj Dioszegi Laszlo SuperCupa Romaniei Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 10 Iulie 2022, 13:30
Data actualizarii: Duminica 10 Iulie 2022, 13:31

Laszlo Dioszegi  a dezvăluit cu cât își va recompensa jucătorii după triumful din Supercupa României.

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat al doilea trofeu din istorie, după ce a cucerit Cupa României. Covăsnenii s-au impus și în Supercupă, împotriva campioanei CFR Cluj, pe care au învins-o cu 2-1.

Alexandru Păun (27 ani) a deschis scorul în debutul partidei, în minutul doi, dar Sepsi OSK a reușit să egaleze în prelungirile primei reprize prin Cosmin Matei (30 ani). Pe final, Mario Rondon (36 ani), fostul jucător al ardelenilor, a dat lovitura pentru elevii lui Cristiano Bergodi (58 ani).

Încântat de triumful echipei sale, Laszlo Dioszegi le-a oferit prime duble jucătorilor, respectiv 1.200 de euro, și i-a anunțat că îi va întâmpina la Sfântu Gheorghe cu pâine de casă și untură.

„Ei au prime de victorie la fiecare meci și pentru câștigarea Supercupei au primit primă dublă, ceea ce înseamnă 1.200 de euro. Cozonaci oferim de Paște și de Crăciun, dar o să aibă pâine cu untură, ca să aibă putere. Rețeta la Sepsi este pâinea de casă Dioszegi cu untură”, a declarat Laszlo Dioszegi la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.