A oprit meciul dupa ce a fost batut de primarul comunei! Ce ar fi trebuit sa faca? :)

Data publicarii: Marti 10 Martie 2009, 13:19
Data actualizarii: Marti 10 Martie 2009, 13:28

Arbitrul Gelu Dimaca a oprit inca de la pauza meciul dintre Viitorul Nisipari si Dunarea Ostrov, disputat sambata in cadrul Ligii a IV-a, Seria Vest! Dimaca a fost batut de primarul comunei Castelu, Nicolae Anghel, fiind nevoit sa fluiere finalul intalnirii dupa 45 de minute.

Gelu Dimaca a decis in timpul pauzei sa-l elimine pe portarul gazdelor, Vali Dumitrica, dupa ce acesta a adresat injurii brigazii de arbitri, in drum spre vestiare. Dimaca l-a chemat pe delegatul echipei din Nisipari si i-a comunicat acest lucru, pentru a fi efectuata inlocuirea unui jucator de camp cu portarul de rezerva.

Apoi, Nicolae Anghel, primarul comunei Castelu (de care apartine si satul Nisipari), s-a infuriat si a intrat in cabina arbitrilor unde l-a lovit cu pumnul in gura pe Dimaca. Agresorul a fost cu greu oprit sa loveasca in continuare, Anghel fiind linistit la interventia celor doi arbitri asistenti si a capitanului echipei gazda, Dan Benghea.

Arbitrul Gelu Dimaca a decis sa opreasca jocul, scorul fiind in acel moment 1-0 pentru oaspeti, prin golul marcat de Enache Anghel, in minutul 25.

"Am facut toate investigatiile necesare la spital si vreau sa scot certificat medico-legal, pentru a-l da in judecata pe Nicolae Anghel", a declarat arbitrul Gelu Dimaca.