Steaua 2-1 VfR Aalen! Nikolici si Mihai Costea, campioni la RATARI! Gardos si Rocha aduc ultima victorie din amicale! Vezi aici toate fazele - VIDEO

Fotbal intern
Data publicarii: Marti 10 Iulie 2012, 21:22
Data actualizarii: Miercuri 11 Iulie 2012, 13:31

CLICK AICI pentru a vedea meciul INTEGRAL
►Weekendul viitor e festival de meciuri la PRO TV: sambata, 14 iulie: SuperCupa Romaniei: Dinamo - CFR | Duminica, 15 iulie, Steaua isi prezinta lotul: Steaua - Litex | Meciurile vor fi in direct si pe voyo.ro

Steaua lui Reghe va juca azi ultimul meci test din aceasta vara, impotriva nemtilor de la VfR Aalen. Dupa asta va urma meciul de prezenta cu Litex, iar noul campionat este gata sa inceapa.

Pana atunci, Reghe mai are de rezolvat problema primului 11. In ultimul meci cu Zestafoni, Steaua nu a reusit sa marcheze si a terminat 0-0. Au lipsit mai multi titulari iar oboseala si-a spus cuvantul. Florin Costea a ratat cele mai mari doua ocazii ale meciului.

Steaua: Stanca - Dumitras, Gardos, Chiriches, Lupu - Filip, Bourceanu - Chipciu, Rusescu, Tanase - Rocha

________________________

FINAL! Steaua castiga cu 2-1 dupa un joc slab in aparare si mediocru in atac. Echipa lui Reghe si-a creat ocazii importante abia spre finalul meciului, cand Nikolici si Mihai Costea au ratat cele mai mari sanse.

Min 89: Mihai Costea rateaza o sansa enorma! Olteanul preia in marginea careului si trage putin pe langa, din pozitie singur cu portarul.

Min 85: Ocazie buna pentru Mihai Costea, care prefera sa faca un dribiling in plus in mijlocul careului si faza se stinge!

Min 79: Nikolici rateaza cea mai mare ocazie a Stelei! Acesta trage din 11 metri direct in portar!

Iese Bourceanu, intra Rosu! Martinovici este capitan

Min 73: Steaua nu mai preseaza, desi germanii reusesc cu greu sa lege cateva pase.

Steaua in minutul 70: Bourceanu - Latovlevici, Martinovici, Puscas, Parvulescu - Nastasie, Bourceanu, Tibi Balan - Nikolici, M Costea

Min 65: Actiune buna a Stelei, minge ajunge la Nikolici insa varful Stelei era in offside.

Iese Chiriches, intra Puscas

Min 55: Nikolic patrunde pe stanga si ajunge langa poarta insa isi inchide unghiul si trimite in plasa laterala.

Ies Rocha si Chipciu, intra Florin Costea si Nikolic

Min 48: GOOOOOL STEAUA! Tibi Balan profita de un moment de nesiguranta a unui fundas advers si reuseste sa intercepteze mingea in marginea careului. Paseaza decisiv catre Rocha, care pune latul pentru 2-1!

PAUZA! Steaua nu a impresionat in prima repriza, avand destule erori in defensiva in fata unei echipe slabe! Singurul remarcat a fost Filip, care a jucat mine la mijlocul terenului si Gardos, cel care a marcat singurul gol al Stelei.

Min 37: SUT excelent al lui Filip, de la 30 de metri, scos cu greu de portar!

Min 33: OCAZIE imensa pentru nemti! Stelistii au fost surprinsi de o pasa pe partea stanga a aparii, iar Bourceanu a respins de pe linia portii!

Min 25: INCREDIBIL! Chipciu trage peste poarta desi trecuse de portar!!!!

Min 23: OCAZIE mare pentru germani. Sutul a trecut putin pe langa poarta!

Min 21: Stanca retine cu siguranta o centrare trimisa de pe flanc de nemti!

Min 16: GOL Aalen! Nemtii transforma cu siguranta penaltyul.

Min 14: Penalty pentru Aalen dupa faultul inutil al lui Dumitras.

Min 15: Steaua joaca foarte bine pe contraatac insa centrarea lui Chipciu ajunge in bratele portarului.

Min 11: Mingea centrata de pe flanc de nemti a trecut la cativa centimetri de bara lui Stanca.

Min 6: GOOOOL Steaua! Gardos reia cu capul la vinclu dupa o centrare perfecta a lui Bourceanu!

Min 2: Nemtii trimit primul sut la poarta, cu stangul, de la mare distanta!

Min 1: Steaua inecepe meciul cu echipa care va ataca titlul in 2012!