VIDEO | Albinele ucigase au facut prapad! Jucatorii s-au pus la pamant, iar meciul a fost intrerupt

Data publicarii: Marti 24 Decembrie 2019, 21:48
Data actualizarii: Marti 24 Decembrie 2019, 22:44

Un meci de fotbal din Tanzania se putea termina prost.

Partida dintre Yanga si Iringa United a fost intrerupta minute bune, dupa ce jucatorii au intrat in panica din cauza unui roi de albine care a invadat terenul.

"Ce s-a intamplat, baieti?", a fost reactia comentatorului cand i-a vazut pe fotbalisti ca se arunca pe iarba. Raspunsul nu a fost greu de gasit: jucatorii si arbitrii au fost atacati de albinele ucigase din Africa. Nici fanii nu au scapat, acestia grabindu-se sa paraseasca tribunele arenei cat mai repede.

Ali Mtoni Sonso, capitanul lui Yanga, a fost ranit in incident, dar medicii i-au permis sa reintre pe gazon. Totul s-a reluat dupa 10 minute de confuzie, iar echipa sa a castigat meciul cu 4-0

Tanzania e tara in care acum o luna a murit un turist olandez, dupa ce a fost intepat de albine.