Show pe Anfield! Ce a făcut Bogdan Lobonț în meciul Liverpool Legends - Ajax Legends

Bogdan Lobont Liverpool Legends - Ajax Legends Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2024, 19:02
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2024, 19:02

Meci ”de gală” pe Anfield, între legendele lui Liverpool și cele ale lui Ajax Amsterdam.

În minutul doi, ”lăncierii” au reușit să deschidă scorul prin Boerrigter, iar în finalul primei reprize Musampa a reușit să ducă scorul la 2-0.

În partea secundă, Bogdan Lobonț a intrat în poarta celor de la Ajax Amsterdam, club pentru care a evoluat între 2000 și 2006.

Portarul român a avut câteva intervenții salvatoare, dar a încasat nu mai puțin de patru goluri din partea legendelor de pe Anfield.

Gregory Vignal, Nabil El Zhar, Djibril Cisse și Fernando Torres au marcat pe rând în poarta lui Bogdan Lobonț, iar meciul s-a încheiat cu victoria starurilor lui Liverpool, scor 4-2.

Liverpool Legends - Ajax Legends 4-2 | Echipele:

• Liverpool: Dudek - Kvarme, Skrtel, Agger, Aurelio - Maxi, Sissoko, Spearing, Babel, Gerrard - Torres
  • Rezerve: Kirkland, Westerveld, Hyypia, Vignal, Biscan, Cisse, El Zhar, Kuyt, Litmanen
  • Ajax: Gentenaar - Van Rhijn, Lindenbergh, De Zeeuw, Emanuelson - Litmanen, Enoh, Van der Vaart, Tahamata - De Jong, Boerrigter
  • Rezerve: Lobonț, Bijl, Silooy, Winter, Van Halst, Davids, Witschge, Musampa, Perez, Krohn-Dehli, Wijnhard, De Boer, Wooeter, Babel