Rapid rapid - slavia praga Fotbal extern
Data publicarii: Marti 05 Iulie 2022, 21:13
Data actualizarii: Marti 05 Iulie 2022, 21:22

Slavia Praga, campioana Cehiei și fosta echipă a lui Nicolae Stanciu, a dat de pământ cu Rapidul lui Adrian Mutu, scor 7-1!

A fost 1-0 la pauză pentru cehi. Ewerton a deschis scorul în minutul doi, și tot el a marcat după pauză, de două ori, în minutele 51 și 53.. Usor a dus scorul la 4-0 în minutul 55, iar Jurecka a punctat pentru 5-0 în minutul 67.

Rapid a fost zdrobită de Slavia Praga, scor 7-1!

Unicul gol al Rapidului a fost marcat de Jakub Vojtus în minutul 69. Tot Slavia a marcat ultimele goluri ale partidei, prin Valenta și Olayinka, iar scorul final a fost 7-1.