Serbia 1-1 Tara Galilor, Islanda 1-0 Croatia! Toate meciurile serii din preliminariile CM 2018
Live Blog
Preliminarii CM din 2018

Duminica 11 Iunie 2017, 20:59

Finala Simonei Halep de la Roland Garros este IN DIRECT la ProTV, sambata, ora 15:30

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

00:19 12 Jun Rezultatele finale ale meciurilor de astazi:

20:58 11 Jun S-au incheiat deja 3 meciuri din preliminarii: Moldova 2-2 Georgia, Irlanda 1-1 Austria si Finlanda 1-2 Ucraina. Cele mai tari partide ale serii sunt Serbia - Tara Galilor si Islanda - Croatia.

23:41 10 Jun Rezultatele de sambata

21:25 10 Jun Campioana mondiala, Germania, joaca in fata celor din San Marino pe care i-au invins cu 8-0 in deplasare in luna noiembrie. Low foloseste insa o echipa neasteptata - Draxler este singurul jucator care a facut parte din echipa care castiga titlul mondial in fata Argentinei in 2014! Atunci, actualul jucator al lui PSG nu a fost folosit insa niciun minut!

20:58 10 Jun

Final absolut nebun la Scotia - Anglia! Gazdele au egalat in minutul 86, a preluat conducerea in minutul 89 prin dubla lui Griffiths, pentru ca Harry Kane sa egaleze in minutul 90+3 pentru Anglia!

20:38 10 Jun

Kuat reduce din diferenta in Kazahstan - Danemarca, desi gazdele joaca cu un om in minus! Dolberg reface apoi diferenta de 2 goluri!

VEZI AICI GOLUL!

20:36 10 Jun Anglia deschide scorul in Scotia prin Alex Oxlade-Chamberlain!
20:15 10 Jun Vedeta danezilor, Eriksen, inscrie din penalty! Kazahstan a ramas in 10 la finalul primei reprize

19:36 10 Jun Meciurile de astazi

19:34 10 Jun Echipele de start la Scotia - Anglia

19:32 10 Jun

Alte 9 meciuri au loc in aceasta seara! Acum se joaca Kazahstan - Danemarca, in grupa Romaniei. Danezii au 1-0 dupa reusita lui Jorgensen. VIDEO AICI

22:33 09 Jun

Cristiano Ronaldo a reusit o dubla si o pasa de gol contra Letoniei - ambele reusite au venit cu lovituri de cap de la 1 metru din fata portii!

VEZI AICI DUBLA LUI CRISTIANO RONALDO

22:03 09 Jun

Grupa A

Belarus 2-1 Bulgaria (Sivakov 33, Savitskiy 80 / Kostadinov 90)
Olanda 5-0 Luxemburg (Robben 21, Sneijder 34, Wijnaldum 62, Promes 70, Janssen 84)
Suedia 2-1 Franta (Durmaz 43, Toivonen / Giroud 37)

Andorra 1-0 Ungaria (Rebes 26)
Insulele Feroe 0-2 Elvetia (Xhaka 36, Shaqiri 59)
Letonia 0-3 Portugalia (Ronaldo 41, 63, Andre Silva 67)

Bosnia 0-0 Grecia
Estonia 0-2 Belgia (Mertens 31m Chadli 86)
Gibraltar 1-2 Cipru (Hernandez 30 / Chipolina 10 autogol, Soteriou 87)

20:41 09 Jun

Alexis Sanchez este in mare forma inaintea partidei amicale de pe 13 iunie in fata Romaniei, meci care va fi in direct la ProTV! Jucatorul lui Arsenal a dat o pasa de gol superba pentru reusita lui Isla in amicalul cu Rusia. Meciul s-a incheiat 1-1, Vasin egaland pentru gazda Mondialului de anul viitor.