Serbia 1-1 Tara Galilor, Islanda 1-0 Croatia! Toate meciurile serii din preliminariile CM 2018

Preliminarii Campionatul Mondial 2018 Fotbal extern
Live Blog
Preliminarii CM din 2018
Data publicarii: Duminica 11 Iunie 2017, 20:59
Data actualizarii: Luni 12 Iunie 2017, 00:19

Finala Simonei Halep de la Roland Garros este IN DIRECT la ProTV, sambata, ora 15:30

00:19 12 Jun
Rezultatele finale ale meciurilor de astazi:

20:58 11 Jun
S-au incheiat deja 3 meciuri din preliminarii: Moldova 2-2 Georgia, Irlanda 1-1 Austria si Finlanda 1-2 Ucraina. Cele mai tari partide ale serii sunt Serbia - Tara Galilor si Islanda - Croatia.

23:41 10 Jun
Rezultatele de sambata

21:25 10 Jun
Campioana mondiala, Germania, joaca in fata celor din San Marino pe care i-au invins cu 8-0 in deplasare in luna noiembrie. Low foloseste insa o echipa neasteptata - Draxler este singurul jucator care a facut parte din echipa care castiga titlul mondial in fata Argentinei in 2014! Atunci, actualul jucator al lui PSG nu a fost folosit insa niciun minut!

20:58 10 Jun

Final absolut nebun la Scotia - Anglia! Gazdele au egalat in minutul 86, a preluat conducerea in minutul 89 prin dubla lui Griffiths, pentru ca Harry Kane sa egaleze in minutul 90+3 pentru Anglia!

20:38 10 Jun

Kuat reduce din diferenta in Kazahstan - Danemarca, desi gazdele joaca cu un om in minus! Dolberg reface apoi diferenta de 2 goluri!

VEZI AICI GOLUL!

20:36 10 Jun
Anglia deschide scorul in Scotia prin Alex Oxlade-Chamberlain!
20:15 10 Jun
Vedeta danezilor, Eriksen, inscrie din penalty! Kazahstan a ramas in 10 la finalul primei reprize

19:36 10 Jun
Meciurile de astazi

19:34 10 Jun
Echipele de start la Scotia - Anglia

19:32 10 Jun

Alte 9 meciuri au loc in aceasta seara! Acum se joaca Kazahstan - Danemarca, in grupa Romaniei. Danezii au 1-0 dupa reusita lui Jorgensen. VIDEO AICI

22:33 09 Jun

Cristiano Ronaldo a reusit o dubla si o pasa de gol contra Letoniei - ambele reusite au venit cu lovituri de cap de la 1 metru din fata portii!

VEZI AICI DUBLA LUI CRISTIANO RONALDO

22:03 09 Jun

Grupa A

Belarus 2-1 Bulgaria (Sivakov 33, Savitskiy 80 / Kostadinov 90)
Olanda 5-0 Luxemburg (Robben 21, Sneijder 34, Wijnaldum 62, Promes 70, Janssen 84)
Suedia 2-1 Franta (Durmaz 43, Toivonen / Giroud 37)

Andorra 1-0 Ungaria (Rebes 26)
Insulele Feroe 0-2 Elvetia (Xhaka 36, Shaqiri 59)
Letonia 0-3 Portugalia (Ronaldo 41, 63, Andre Silva 67)

Bosnia 0-0 Grecia
Estonia 0-2 Belgia (Mertens 31m Chadli 86)
Gibraltar 1-2 Cipru (Hernandez 30 / Chipolina 10 autogol, Soteriou 87)

20:41 09 Jun

Alexis Sanchez este in mare forma inaintea partidei amicale de pe 13 iunie in fata Romaniei, meci care va fi in direct la ProTV! Jucatorul lui Arsenal a dat o pasa de gol superba pentru reusita lui Isla in amicalul cu Rusia. Meciul s-a incheiat 1-1, Vasin egaland pentru gazda Mondialului de anul viitor.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI SI PASA LUI ALEXIS

300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”